Jeżeli posiadacie Państwo ważny podpis elektroniczny, którego certyfikat wkrótce wygaśnie - przysługuje Państwu prawo do jego odnowienia. Odnowienia oznacza przedłużenie ważności certyfikatu podpisu elektronicznego należącego do danej osoby - na kolejny rok lub na dwa lata.

SPOSOBY ODNOWIENIA PODPISU ELEKTRONICZNEGO

ONLINE - odnowienie drogą elektroniczną dla posiadaczy podpisu z KIR (wymagany jest dostęp do internetu).


Warunki skorzystania z odnowienia drogą ONLINE:
posiadanie ważnego certyfikatu SZAFIR wydanego przez KIR,
• certyfikat nie utracił swojej ważności - podpis elektroniczny musi być ważny jeszcze co najmniej przez dwa tygodnie,
dane osobowe użytkownika tj. nazwisko czy pesel, nie uległy zmianie,
użytkownik pamięta swój PIN do karty lub posiada kopertę z kodem PUK,
firma/instytucja/organizacja, którą reprezentuje użytkownik nie uległa zmianie.
Celem przystąpienia do procedury odnowienia ONLINE należy wejść na stronę KIR - Elektroniczny Podpis i kliknąć przycisk "Zamów/odnów e-podpis".

NA NOWEJ KARCIE - certyfikat zapisywany jest na nowej karcie (właściciel podpisu musi odebrać ją osobiście).


Odnowienie certyfikatu na nowej karcie przysługuje każdemu użytkownikowi podpisu elektronicznego, niezależnie od firmy wydającej podpis. Odnowić podpis można do miesiąca od momentu wygaśnięcia certyfikatu.
Celem przystąpienia do procedury odnowienia na nowej karcie należy wejść na stronę KIR - Elektroniczny Podpis, kliknąć przycisk "Zamów/odnów e-podpis" i złożyć zamówienie.
Po złożeniu zamówienia (czas oczekiwania na podpis około 5 dni roboczych) można wybrać się po odbiór podpisu do najbliższej jednostki Banku Spółdzielczego, a następnie dokonać instalacji.

 

Mogą Państwo również skorzystać z usług naszego biura, gdzie otrzymają Państwo bezpłatną pomoc oraz szczegółowe informacje na temat jak odnowić podpis. Na miejscu można skorzystać z komputera i złożyć zamówienie. Dla osób, które złożą u nas zamówienie proponujemy dojazd specjalisty, który zainstaluje podpis, oprogramowanie jak i przeprowadzi aktualizację w Płatniku na komputerze u Państwa w firmie.

Więcej informacji...